Strona główna » Aktualności » Balet Dziadek do orzechów w WCK

Aktualności

Balet „Dziadek do orzechów” w WCK

 

W piątek, 8 grudnia o godz. 18:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury wystąpią artyści IMPERIAL LVIV BALLET Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć spektakl „Dziadek do orzechów” do muzyki Piotra Czajkowskiego.

 

Ta bajkowa, pełna magii historia, z nieodłącznym wątkiem miłosnym i widowiskiem na najwyższym poziomie artystycznym jest podróżą do krainy marzeń dla każdego widza.

Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. Godny podziwu taniec, imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia - wszystko to składa się na występ tancerzy sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Podczas dwóch aktów zobaczymy charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu. Zdaniem krytyków, czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć.

 

 

- „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Imperial Lviv Ballet jest widowiskiem na najwyższym światowym poziomie artystycznym i wielkim przebojem teatrów – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Bilety w cenie 70 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek, wtorek, piątek w godzinach 12:00-17:00. W środę kasa nieczynna. W czwartek: 8:00-13:00. Weekend - na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

 

Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży na stronie www.biletomaniawck.pl. W kasie obsługa kart płatniczych (w tym zbliżeniowo): VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej.

 

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive