Strona główna » Aktualności » Koncert galowy Fedrowani w godce

Aktualności

Koncert galowy „Fedrowani w godce”

 

Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Vladislavia zapraszają na galę laureatów konkursu gawędziarskiego „Fedrowani w godce”. Koncert odbędzie się w piątek, 5 stycznia o godz. 17:00 w sali widowiskowej WCK.

 

Wydarzenie to wieńczy listopadowe przesłuchania, które odbyły się w Wodzisławskim Centrum Kultury. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych prezentowali monologi opowiadające o śląskiej rodzinie lub tradycjach górniczych. Podczas Gali obok występów, które skradły serca jury, publiczność będzie miała okazję posłuchać znanych śląskich piosenek oraz zobaczyć występy Zespołu Pieśni i Tańca "Vladislavia" pt. "Górnik - odkrywca".

 

 

 

- Koncert galowy „Fedrowani w godce” to co roku wielkie wydarzenie dla Wodzisławskiego Centrum Kultury. Na scenie prezentowane są gwara śląska, tradycje górnicze i śląska sztuka ludowa. To ważne, by pielęgnować naszą tożsamość regionalną – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

 

Bilety w cenie 10 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek, wtorek, piątek w godzinach 12:00-17:00. W środę kasa nieczynna. W czwartek: 8:00-13:00. Weekend - na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive