Strona główna » Aktualności » Koncert jubileuszowy ZPiT Vladisalvia

Aktualności

Koncert jubileuszowy ZPiT Vladisalvia

 

Zespół Pieśni i Tańca Vladisalvia w tym roku obchodzi jubileusz 35 lat istnienia i pracy twórczej. W związku z rocznicą Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert pt. „Z Wodzisławia przychodzimy...”, który odbędzie się w niedzielę, 25 czerwca o godz. 16:00 i 18:30.

"Z Wodzisławia przychodzimy…" to tytuł koncertu, ale także fragment słów poloneza skomponowanego przez Stanisława Żebroka specjalnie dla wodzisławskiej grupy. Tym właśnie utworem Vladislavia powita publiczność, z którą świętować będzie swój jubileusz. Na scenie zaprezentuje się ponad 120 artystów w prawie 30 różnych strojach. Pokażą oni dorobek swojej działalności, powspominają wspólnie przeżyte przygody, zatańczą i zaśpiewają to, co im w duszy gra. Na koncercie nie zabraknie także przyjaciół zespołu, z którymi Vladislavia współpracuje od lat. Widzowie zobaczą piękne, wielobarwne stroje i posłuchają wspaniałej muzyki w wykonaniu kapeli.

 

 

- Zespół Vladislavia od 35 lat kultywuje nasze tradycje i wartości. Każdy z ich koncertów to spora porcja dobrych emocji oraz żywa lekcja historii i regionalizmu. Jubileuszowy koncert będzie doskonałą okazją do tego, by spotkać się z zespołem, którego działalność jest nie tylko wizytówką Wodzisławskiego Centrum Kultury, ale też całej ziemi wodzisławskiej – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

 

 

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11:30 mszą św. w kościele W.N.M.P. w Wodzisławiu Śl. w intencji byłych i obecnych członków zespołu. Po mszy odbędzie się przemarsz ulicami Starego Miasta i sadzenie "zespołowego" drzewa. Popołudniu zespół zaprosi publiczność do Wodzisławskiego Centrum Kultury na dwa koncerty o godz. 16:00 i 18:30 .

Bilety w cenie 15 zł można kupić w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku z wyjątkiem środy w godzinach 12:00-17:00. W weekendy kasa jest otwarta na godzinę przed imprezami. Kasa obsługuje karty płatnicze: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub i Discovery oraz płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje kartą bez kwoty minimalnej. Bilety można też rezerwować w sekretariacie WCK pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive