Strona główna » Aktualności » KTT SPIN WICEMISTRZEM POLSKI

Aktualności

KTT SPIN WICEMISTRZEM POLSKI

 

W ubiegłą sobotę, 9 września, w Opolu Lubelskim k/Kraśnika odbyły się 34. Mistrzostwa Polski PTT Formacji Tanecznych. Miasto Wodzisław Śląski oraz Wodzisławskie Centrum Kultury reprezentował Klub Tańca Towarzyskiego SPIN. Formacja Caro Dance wywalczyła drugie miejsce, stając się wicemistrzem Polski w kategorii taniec latynoamerykański powyżej 15 roku życia.

 

Wodzisławski SPIN współzawodniczył z grupami tanecznymi z całej Polski. Mistrzostwa organizowane przez Polskie Towarzystwo Taneczne są najważniejszą imprezą w kalendarzu zawodów w kraju. Impreza jest okazją do zaprezentowania tańców latynoamerykańskich i standardowych. Klub z Wodzisławskiego Centrum Kultury specjalizuje się głównie w latynie i w tej kategorii zdobywa największe sukcesy. Trenerami Caro Dance są Elżbieta Lasocka i Sebastian Lasocki

 

 

- Wodzisławskie Centrum Kultury po raz kolejny może poszczycić się medalowym zwycięstwem. Gratuluję naszym tancerzom i ich trenerom, życząc kolejnych tak wspaniałych sukcesów – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

 

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury od ponad 30 lat. Reprezentuje miasto Wodzisław Śląski na zawodach o randze wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. Tancerze wielokrotnie stali na podium Mistrzostw Polski wpisując się tym samym w elitę najlepszych formacji tanecznych w naszym kraju. Zespół co roku ogłasza nabór na przełomie września i października. W 6 grupach wiekowych trenują tancerze w wieku od 7 do 30 lat.

Nabór do KTT SPIN odbędzie się 26 września, we wtorek o godz. 17:00.

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive