Strona główna » Aktualności » Obierz kurs na kreatywność

Aktualności

Kurs na kreatywność w WCK

 

16 i 17 lutego 2018 roku w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty zatytułowane „Aktywność muzyczno-ruchowa dzieci cz. I”, opracowane na podstawie metody aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss.

 

Przygotowano je z myślą o nauczycielach wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, animatorach kultury, wychowawcach świetlic, studentach oraz osobach poszukujących inspiracji do pracy z dziećmi. Dużą zaletą metody jest możliwość jej stosowania przez nauczycieli z mniejszym doświadczeniem muzycznym.

 

Uczestnicy poznają główne założenia tej metody oraz zasad pomocnych w prowadzeniu zajęć, nauczą się tworzyć sytuacje doświadczenia i przeżywania, a także doświadczą inspirującej roli muzyki w pracy pedagogicznej. Dwudniowe spotkanie poprowadzi Beata Kubiak - pedagog i autorka programów edukacyjnych.

 

- Warsztaty dla osób pracujących z dziećmi są jedną z istotnych form działalności naszej placówki. Są organizowane na dobrym poziomie, przez co cieszą się zainteresowaniem - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

 

 

Zajęcia będę prowadzone na bazie utworów muzycznych różnych kompozytorów (Bacha, Haendla, Beethovena, Kabalewskiego, Rachmaninowa, Straussa, Schuberta, Rameau, Brahmsa i Delibesa), do których Batia Strauss opracowała ruch przy muzyce, formy taneczne, instrumentację (niekoniecznie na instrumentach fabrycznych), melorecytację oraz pewne formy fabularyzacji prezentowanych przykładów.

Oprócz opracowań Batii Strauss prowadząca zaprezentuje również inne opracowania utworów muzycznych: „Specknerin” opr. Lenka Pospišilowa, „Czardasz”, „Zabawa muzyczna
z woreczkami” opr. Anna Nowińska i „Bravado” opr. Beata Kubiak.

 

Warsztaty odbędą się w Wodzisławskim Centrum Kultury w piątek 16 lutego, w godzinach 16:00 - 20:00 i w sobotę 17 lutego, w godzinach 8:00 - 15:30. Ich koszt to 200 zł brutto od uczestnika. Cena obejmuje prowadzenie warsztatów, materiały dydaktyczne i certyfikat. Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku 5 lutego pod adresem: iza.s@wck.wodzislaw.pl Koordynatorem warsztatów jest Izabela Sobota z Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK.

Warunkiem organizacji warsztatów jest zgłoszenie się minimum 30 osób. Regulamin oraz karta zgłoszenia:

Karta zgłoszenia

Regulamin


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive