Strona główna » Aktualności » Mirómagia - Rodzinne Spotkania z Teatrem

Aktualności

Rodzinne Spotkania z Teatrem w Wodzisławskim Centrum Kultury

 

Wodzisławskie Centrum Kultury w ramach cyklu „Rodzinne Spotkania z Teatrem” zaprasza w niedzielę, 26 listopada o godz. 16.00 na spektakl „MiróMagia” w wykonaniu Teatru Peti.

 

Przedstawienie będzie realizowane w konwencji „baby sceny”, w ramach której mali widzowie wraz z rodzicami czy opiekunami, siadają na kolorowych pufach umieszczonych na scenie sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury, zamiast tradycyjnych foteli na widowni.

„MiróMagia” powstał z myślą o najmłodszych widzach teatralnych, czyli dzieciach w wieku od roku do pięciu lat. Specjalnie dla nich na czas spektaklu aranżuje się bezpieczną, przytulną i komfortową przestrzeń, w której mogą poczuć się zupełnie swobodnie. Jednym z głównych założeń przedstawienia jest stymulowanie i rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. „MiróMagia” jest przedstawieniem otwartym na interakcję i spontaniczność widzów, w którym artyści pragną twórczo przetwarzać, a nie ograniczać ekspresję dzieci. Ogromna otwartość aktorów na reakcje widzów, muzyka, delikatne światło pozwolą widzom w każdym wieku poczuć się przyjemnie i magicznie.

 

 

 

 

Rodzinne Spotkania z Teatrem organizowane przez naszą placówkę, tworzą atrakcyjną przestrzeń kultury dla najmłodszych mieszkańców miasta - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Propozycja WCK to  barwne i surrealistyczne przedstawienie inspirowane twórczością Joana Miró, urodzonego w Barcelonie malarza, rzeźbiarza i ceramika. Jego dzieła przynależące do nurtu surrealizmu przedstawiają  powrót  do dzieciństwa i „piaskownice dla podświadomości”. Na styl Miró składają się bowiem żywe kolory połączone z uproszczonymi formami, kojarzącymi się z rysunkami małego dziecka.

Bohaterem spektaklu jest obraz, a w zasadzie jego wyobrażenie o nim, który poprzez swoją magiczną siłę rozbudza nasze zmysły i przedstawia kosmiczny świat snów i eterycznej nocy, przenosząc w wyimaginowany świat dziwnych postaci, którym nadaje ludzkie cechy. Powołując się na słowa Joana Miró - „Ważniejszy od samego dzieła jest efekt, jaki ono wywołuje. Sztuka może umrzeć, obraz może ulec zniszczeniu. Istotne jest tylko ziarno, które zostało zasiane”.

 

Ilość miejsc jest ograniczona. Bilety w cenie 15 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek, wtorek, piątek w godzinach 12:00-17:00. W czwartek czynna od godz.8:00 do 13:00. W środę kasa nieczynna. Weekend - na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży. W kasie obsługa kart płatniczych (w tym zbliżeniowo): VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej.

Spektakl poprzedzą  godzinne  zabawy z językiem angielskim z Misiem Teddy Eddie, realizowane  w ramach Bawmy się razem – cyklu zajęć dla dzieci i rodziców prowadzonego przez Centrum Językowe PERFECTUM. Odbędą się one w godz. od 15:00 do 16:00 w sali klubowej WCK. Zapisy przyjmuje Izabela Sobota z działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK iza.s@wck.wodzislaw.pl, tel. 32 455 48 55. Wstęp wolny.

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive