Strona główna » Aktualności » Nabór do Vladislavii

Aktualności

Nabór do Vladislavii

 

W Wodzisławskim Centrum Kultury trwają nabory do grup zrzeszonych w Amatorskim Ruchu Artystycznym ARA. 19 i 20 września (wtorek i środa) w godzinach do 17:00 do 19:00 odbędą się zapisy dzieci do Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia.

 

Jeśli Twoje dziecko jest muzykalne, lubi tańczyć, śpiewać i występować, zajęcia Vladislavii są z pewnością dla niego. Instruktorzy w przyjaznej i rodzinnej atmosferze uczą tu techniki tanecznej, szlifują warsztat wokalny i prowadzą ćwiczenia rytmiczne. W zespole działa kilka grup tanecznych i kapela. Występuje w nim w sumie ok. 130 dzieci i młodzieży z Wodzisławia Śląskiego i regionu.

- Vladislavia jest jedną z najdłużej działających grup w Wodzisławskim Centrum Kultury. W tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia swojego istnienia i pracy artystycznej – podkreśla Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

 

 

Zajęcia odbywają się codziennie popołudniami w Wodzisławskim Centrum Kultury w sali nr 18. We Vladislavii ćwiczy 8 grup wiekowych, od maluchów po dorosłych. Zespół przyjmuje dzieci od 3 roku życia. Jego założycielem jest Wanda Bukowska, a kierownikiem artystycznym i instruktorem jest Dominika Brzoza-Piprek. Instruktorami grup Vladislavii są również: Kornelia Kuna, Katarzyna Nochcińska, Mirela Tlołka oraz Henryk Mańka. Garderobianą jest Krystyna Kubala.

 

ZPiT "Vladislavia" reprezentuje Polskę na różnych międzynarodowych festiwalach. Swoje pokazy dał już w Czechach, Słowacji, Niemczech, Francji, we Włoszech, Jugosławii, Czarnogórze, na Węgrzech, Ukrainie, w Syrii i Turcji, Serbii, Bułgarii, Portugalii czy na Słowenii. Prócz tego organizuje obozy taneczne i wyjazdy integracyjne. W ciągu roku zespół daje wiele koncertów dla publiczności, organizuje lekcje regionalne dla szkół i przedszkoli, pomaga przy organizacji Wodzisławskich Spotkań z Folklorem oraz organizuje wraz ze Stowarzyszeniem Vladislavia „Fedrowani w godce”.

 

Więcej na temat naborów przeczytacie TUTAJ (klik)

 

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive