Strona główna » Aktualności » Perkusista Marcina Wyrostka na warsztatach w WCK

Aktualności

Perkusista Marcina Wyrostka na warsztatach w WCK

 

Krzysztof Nowakowski, perkusista Marcina Wyrostka, zabrał dziś uczestników akcji „Lato w mieście z Wodzisławskim Centrum Kultury” w muzyczną podróż po Afryce, Karaibach i Tybecie, a także innych zakątkach świata.

 

Muzyk na co dzień współpracujący z akordeonistą Marcinem Wyrostkiem poprowadził warsztaty perkusyjne w WCK. Opowiadał o roli rytmu w muzyce, pokazywał niecodzienne instrumenty muzyczne i sposób, w jaki się na nich gra. Uczestnicy wakacyjnej akcji mieli także możliwość zagrania m.in. na bongosach, kongach, tybetańskich talerzach i dzwonkach, a nawet bębnie oceanicznym naśladującym dźwięk morza.

 

- Dzieciaki były ciekawe i szczere. Widać było, że są zainteresowane tematem – mówi Krzysztof Nowakowski, absolwent Akademii Muzycznej na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Instrumentalista ma w swoim dorobku liczne koncerty w kraju i za granicą, a także współpracę z wieloma cenionymi artystami.

 

- To były bardzo wartościowe zajęcia. Krzysztof Nowakowski profesjonalnie wprowadził ich uczestników w świat oryginalnych instrumentów oraz rytmiki – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Dzisiejsze warsztaty perkusyjne to jedne z wielu atrakcji, jakie Wodzisławskie Centrum Kultury przygotowało w ramach akcji „Lato w mieście z WCK”. Kolejne propozycje zaplanowano na piątek, 13 lipca. Wtedy też można będzie wziąć udział w warsztatach plastycznych „Parada dzikich stworów”, a także zobaczyć animowany film „Niedoparki” w Kinie Pegaz. Szczegółowy program całej akcji dostępny jest TUTAJ

 

Galeria zdjęć z zajęć dostępna jest TUTAJ


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive