Strona główna » Aktualności » Ponad 1600 uczestników ferii w WCK

Aktualności

Ponad 1600 uczestników ferii w WCK

 

Jak co roku, Wodzisławskie Centrum Kultury na okres ferii przygotowało szereg różnorodnych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Nie zabrakło również propozycji filmowych dla dorosłych. Program pn. Akcja „Zima w mieście” przyciągnął ponad 1600 zainteresowanych.

 

Akcja „Zima w mieście” trwała od 28 stycznia do 10 lutego. Całość rozpoczęło magiczne widowisko w wykonaniu Beskidzkiego Teatru Iluzji. Następnie najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w pięciu warsztatach tematycznych. Były zajęcia animacyjno-ruchowe, plastyczne i techniczne. Ponadto Kino Pegaz zaproponowało pięć seansów filmowych dla dzieci. Koniec ferii obfitował w nie lada atrakcje. WCK zaplanowało balik przebierańców i imprezę dedykowaną małym odkrywcom i legomaniakom pn. YETI.

 

Wodzisławskie Centrum Kultury i Kino Pegaz dorosłym zaproponowało również piętnaście tytułów filmowych. Cykl Wtorkowego Kina Konesera, kina weekendowego i cykl filmów religijnych przyciągnęły ponad 500 widzów.

 

- Ferie w WCK od lat cieszą się dużym zainteresowaniem i są przygotowywane bardzo profesjonalnie. Cieszę się , że również w tym roku nasza oferta spodobała się mieszkańcom miasta - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive