Strona główna » Punkt Informacji Turystycznej » Punkt Informacji Turystycznej

Punkt Informacji Turystycznej

 

 Punkt Informacji Turystycznej 

w Wodzisławiu Śląskim  czynny jest w godzinach:

 

poniedziałek, wtorek, czwartek:

9:00-15:30

środa:

9:00-17:00

piątek:

9:00-14:00

 

Punkt Informacji Turystycznej,

ul. Ks. Płk. Wilhelma Kubsza 2

44-300 Wodzisław Śląski

tel. 32 724 82 32

fax. 32 733 27 37

 

wodzislaw@silesia.travel

 

 

Wodzisławskie Centrum Kultury od 2012 roku prowadzi Punkt Informacji Turystycznej, który mieści się w siedzibie Muzeum przy ul. Kubsza 2. W 2014r. Punkt Informacji Turystycznej zajął drugie miejsce w województwie śląskim, w badaniu Mystery Shopper, którym objętych zostało 67 placówek należących do Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co roku udaje się utrzymać wysoką pozycję w tym rankingu.

 

 

Punkt pożyteczny dla mieszkańców i turystów

W Punkcie uzyskamy informacje o zabytkach, atrakcjach i wydarzeniach w Wodzisławiu Śląskim, jak i w regionie. To tam znajdziemy bezpłatne przewodniki i mapy, głównie dotyczące Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, jego zabytków, krótkiej historii miasta, atrakcji, a także te opisujące ścieżki rowerowe i architekturę sakralną. Oprócz tego dostępna jest darmowa prasa lokalna, taka jak: Gazeta Wodzisławska, Wieści Powiatu Wodzisławskiego, Herold Wodzisławski  czy Gazeta Informator.

 

 

Udaj się w niebanalną podróż

Aby uatrakcyjnić sobie zwiedzanie wodzisławskiego centrum można skorzystać z niebanalnych rozwiązań.

Jednym z nich są audioprzewodniki. Taka audiowycieczka prowadzi przez Stare Miasto. Czas zwiedzania to około 40 minut. Dzięki wycieczce można w ciekawy sposób poznać historię miasta. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i wpłacić zwrotną kaucję w wysokości 50 zł. Audiowycieczkę można ściągnąć również na dowolne urządzenie z GPS, za darmo ze strony: http://www.silesia.travel/pl-PL/Audiowycieczki/Pokaz/117444/wodzislaw-slaski-przechadzka-po-starowce

 

Dla najmłodszych polecamy Questing. W IT można odebrać quest wraz ze wskazówkami, gdzie się udać. Po drodze, przy okazji zwiedzania i poznawania krótkiej historii danego miejsca należy rozwiązać zagadkę i wpisać hasło do questu. Po wpisaniu wszystkich rozwiązań wrócić do Punktu, gdzie w nagrodę otrzyma się stempelki. Jest to świetna propozycja dla dzieci oraz całych rodzin a także wycieczek szkolnych.

 

Tradycjonalistom polecamy skorzystać z usług przewodnika, zwiedzanie starówki można zamówić w Muzeum pod nr tel.: 32 455 25 74

 

 

Wodzisław Śląski Online

Jednym z zadań IT jest dodawanie informacji na stronie www.silesia.travel, która skupia wszystkie Punkty IT z województwa śląskiego. Tam kompleksowo opisany jest Subregion Zachodni. Na stronie znajdują się informacje o zabytkach, bazie noclegowej, gastronomi i organizowanych wydarzeniach. Są też wieści na temat Wodzisławia Śląskiego, zatem jest to strona przydatna nie tylko dla turystów, ale i mieszkańców. Co więcej, przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej znajduje się infokiosk, którego stroną startową jest www.slaskie.travel (ul. Daszyńskiego 1). Korzystać można z niego o każdej porze dnia.

 

Stemple turystyczne – turyści a zwłaszcza rowerzyści chętnie korzystają z możliwości otrzymania specjalnych stempli, które zbierają z miejsc przez siebie odwiedzanych. Stemple te najczęściej przybija się w książeczkach turystycznych. Zainteresowani mogą nabyć książeczkę Turysty Ziemi Wodzisławskiej w wodzisławskim oddziale PTTK, który mieści się niedaleko WCK, przy ul. Kubsza 15. Punkt Informacji Turystycznej posiada kilka stempli.

 

 

Pamiątki z Wodzisławia Śląskiego

W sekretariacie Muzeum można zakupić niebanalne pamiątki z naszego miasta. Dostępne są widokówki, kartki pocztowe z grafiką, magnesy a także pudełka z grafiką. Pocztówki oraz magnesy można także zakupić w WCK.

 

 

 

 

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive