Strona główna » Aktualności » Punkt nie tylko dla turystów

Aktualności

 

Punkt informacji turystycznej nie tylko dla turystów

 

Od kilku lat Wodzisławskie Centrum Kultury prowadzi Punkt Informacji Turystycznej, który znajduje się w siedzibie Muzeum przy ul. Kubsza 2. Pomimo nazwy Punkt adresuje swoją ofertę nie tylko do turystów przyjeżdżających do Wodzisławia Śląskiego, ale również do mieszkańców.

 

W Punkcie odwiedzający uzyskują informacje o historii, zabytkach, atrakcjach i wydarzeniach w mieście i w całym regionie. Mają także dostęp do widokówek, magnesów oraz bezpłatnych przewodników, map i prasy lokalnej, między innymi Gazety Wodzisławskiej.

 

Na miejscu można wypożyczyć audioprzewodnik, dzięki któremu przechadzka po wodzisławskiej starówce jest jeszcze ciekawsza. Audiowycieczka pozwala poznać skrywane za fasadą budynków tajemnice, uruchamia wyobraźnię i edukuje. Jest to idealna propozycja dla dzieci, jak i dorosłych.

 

Dla najmłodszych (np. przychodzących z rodzicami czy w ramach wycieczek szkolnych) przygotowano Questing. W Punkcie można odebrać quest wraz z podpowiedziami, gdzie się udać. Oprócz tego, że dziecko zwiedza i poznaje historię miasta, dobrze się bawi, rozwiązując zagadki. Po wykonaniu zadania może wrócić do IT, gdzie otrzymuje nagrodę.

 

Warto przypomnieć, że w 2014 roku Punkt Informacji Turystycznej zajął drugie miejsce w województwie śląskim, w badaniu Mystery Shopper, którym objętych zostało 67 placówek należących do Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej.

 

 

 

 

W poniedziałek, wtorek i czwartek Punkt czynny jest w godzinach: 9:00-15:30, w środę: 9:00-17:00, a w piątek: 9:00-14:00. Można kontaktować się także telefonicznie (tel. 32 724 82 32) lub mailowo (wodzislaw@silesia.travel).

 

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive