Strona główna » Aktualności » Rodzinne Spotkania z Teatrem w WCK

Aktualności

Rodzinne Spotkania z Teatrem w WCK

 

Teatr Szydełko zaprasza na spektakl do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Grupa wystawi bajkę dla dzieci pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Spektakl odbędzie się w niedzielę 24 września o godz. 16:00, w ramach comiesięcznego cyklu "Rodzinne Spotkania z Teatrem".

Gumka, Ołówek, Linijka, Pióro – to nie tylko wyprawka ucznia, ale też bohaterowie nowego spektaklu Teatru Szydełko, działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury. „Plastusiowy pamiętnik”.


Po sporym sukcesie i ciepłym przyjęciu przez publiczność „Bajki o dwóch królestwach”, „Króla Maciusia I" oraz widowiska „Ludzie i anioły” młodzi aktorzy postanowili zmierzyć się z historią Marii Kownackiej opowiadającą o losach zabawnego ludzika z plasteliny. To pełna uroku opowieść o przyjaźni, przygodzie, pracowitości i pokorze. Pełne wartościowego przesłania przedstawienie z pewnością trafi w gusta najmłodszej i nieco starszej publiczności. Do tego piękne, kolorowe kostiumy, scenografia i wykorzystanie elementów czarnego teatru z pewnością sprawią, że widzowie przeniosą się w bajkowy świat bohaterów.

 

 

Spektakl zajął II miejsce podczas Festiwalu Teatrów Dziecięcych „Przestrzeń wyobraźni” w kwietniu 2017 r.

 

- Przedstawienie wchodzi w cykl "Rodzinnych Spotkań z Teatrem", czyli comiesięcznych spektakli przygotowanych z myślą o najmłodszych widzach i ich rodzicach. Widowiska odbywają się w każdą ostatnią niedzielę lub sobotę miesiąca na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Dobór repertuaru jest zawsze dostosowany do wieku widza – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

„Rodzinne Spotkania z Teatrem” przyczyniają się do upowszechnienia sztuki teatralnej wśród dzieci. Są także propozycją spędzenia weekendowego popołudnia dla całej rodziny.

 

Przed spektaklem zapraszamy na bezpłatne zajęcia w ramach cyklu zajęć dla dzieci i rodziców  „Bawmy się razem”. W tym sezonie cykl rozpoczną warsztaty fotograficzne, które poprowadzi  Adriana Kozielska. Plastyk, fotograf, animator działań twórczych, prowadząca firmę FotografDzieciom.pl. Zapraszamy do wesołego i twórczego świata fotografii.
W przyjaznej atmosferze dzieci poznają podstawy fotografii, dowiedzą się co to kadr, portret, poznają role światła. Podczas warsztatów dzieci wykonają rekwizyty do sesji, uczestnicy będą mogli spróbować robić zdjęcia w mobilnym studio fotograficznym. Zajęcia rozpoczną się o godz. 15:00.

 

Przedstawienie wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za światło odpowiedzialny jest Jerzy Bularz. Spektakl udźwiękowił Sebastian Załęski. Kostiumy wykonały Jadwiga Pławna i Katarzyna Redka, scenografię Aleksander Wilkus i Andrzej Grzesik.

 

Bilety w cenie 15 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK w sezonie wakacyjnym czynna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godzinach 12:00-17:00. W środę kasa nieczynna. Weekend - na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

 

Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży. W kasie obsługa kart płatniczych (w tym zbliżeniowo): VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej.

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive