Strona główna » Aktualności » XVII Wodzisławska Gala Taneczna MIX 2018 - harmonogram

Aktualności

 

Gala taneczna w Wodzisławiu Śląskim - harmonogram występów

 

Harmonogram występów (pobierz)

 

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 17. Galę Taneczną MIX. Ta jedna z największych imprez tanecznych na południu Polski odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia br.

 

Impreza rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Organizatorem wydarzenia jest Wodzisławskie Centrum Kultury. Uczestnicy konkurować będą w tańcu, walcząc o najwyższe trofea w trzech kategoriach: street dance, show dance i taniec towarzyski. Inicjatorem Gali jest Klub Tańca Towarzyskiego SPIN, który działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Koordynatorem tanecznej imprezy jest główny instruktor i choreograf SPIN-u, Elżbieta Lasocka.

 

- Impreza już na stałe wpisała się nie tylko w kalendarz wydarzeń miejskich, ale też ogólnopolskich. Jej wysoki poziom oraz imponująca liczba uczestników pozwalają zaliczyć ją do największych tego typu wydarzeń w kraju. W ubiegłorocznej gali wzięło udział niespełna 1200 tancerzy tańczących w prawie 80 zespołach – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Wodzisławska Gala to ogólnopolski przegląd zespołów tanecznych, której celem jest popularyzacja zespołowych form tanecznych oraz konfrontacja dorobku artystycznego zespołów działających w szkołach, świetlicach i domach kultury. Jej uczestnikami są dzieci od 7 lat oraz młodzież i dorośli.

 

Honorowy Patronat nad XVI Galą Taneczną MIX objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

 

 

 

Regulamin Gali TUTAJ

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive