Strona główna » Aktualności » Vadislavia wyróżniona

Aktualności

Vadislavia wyróżniona

Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia z Wodzisławskiego Centrum Kultury zdobył wyróżnienie na IV Ogólnopolskim Festiwalu Folklorystycznym O Puchar Czarnych Diamentów, który odbył się 14 kwietnia br. w Pałacu Młodzieży w Katowicach.Wśród zespołów zakwalifikowanych do konkursu zaprezentowały się grupy m.in. z Krakowa, Chorzowa, Lublina i Poznania. Zespół z Wodzisławia Śląskiego wystąpił w tańcach lubelskich, łowickich, kaszubskich oraz raciborskich. Vladislavia w konkursie wystawiła cztery grupy. Najlepiej poradziła sobie grupa D, która w kategorii folklor 7-13 lat otrzymała wyróżnienie. Autorem wyróżnionej choreografii jest Dominika Brzoza-Piprek. Uczestników oceniało profesjonalne jury, w skład którego weszli specjaliści z dziedziny folkloru i tańca.

 

 

 

 

- Jestem dumny, że grupy z Wodzisławskiego Centrum Kultury zajmują niezmienne najwyższe miejsca i wyróżnienia w konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Dowodzi to, że nasze zajęcia organizowane w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego mają najwyższą jakość, a prowadzący je instruktorzy są jednymi z najlepszych w Polsce. Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

 

Był to drugi udział Vladislavii w tym festiwalu, w ubiegłym roku zespół zajął drugą lokatę. Tancerze już przygotowują się do najnowszego koncertu „Cała prawda o…”, który odbędzie się 20 maja i 17 czerwca br. w Wodzisławskim Centrum Kultury.

 

 


 

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive