Strona główna » Aktualności » WCK wesprze inicjatywy kulturalne w dzielnicach miasta

Aktualności

WCK wesprze inicjatywy kulturalne w dzielnicach miasta

Masz pomysł na ciekawą inicjatywę kulturalną? Chcesz zrealizować swój pomysł? W czwartek, 26 kwietnia br. przyjdź koniecznie do Wodzisławskiego Centrum Kultury i opowiedz o tym. Podczas spotkań  dowiesz się, jak sfinansować swoje przedsięwzięcie, poznasz założenia projektu „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim” i harmonogram zaplanowanych działań.

 

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza mieszkańców Wodzisławia Śląskiego do udziału w spotkaniach warsztatowych, poświęconych wypracowaniu pomysłów na inicjatywy lokalne, z których kilka najciekawszych zostanie dofinansowanych. Już w czerwcu placówka opracuje regulamin i ogłosi nabór inicjatyw kulturalnych mieszkańców. W 2018 roku WCK stawia szczególnie na pomysły, które mogą zostać zrealizowane na terenie sześciu wybranych dzielnic: Zawada, Kokoszyce, Wilchwy, Jedłownik Osiedle, Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka, Radlin II. Na dofinansowanie ma szansę od trzech do siedmiu projektów mieszkańców.

 

 

 

 

WCK zorganizuje dwa spotkania. Pierwsze skierowane będzie do seniorów i odbędzie się w czwartek 26 kwietnia od godz. 15:00 w sali klubowej WCK. To propozycja dla tych, którzy szukają pomysłów na własny rozwój i aktywność, czują w sobie chęć do realizowania inicjatyw kulturalnych, pragną rozwinąć swoje pasje. - Na spotkaniu podyskutujemy na temat kultury i spróbujemy wypracować pomysły na przedsięwzięcia kulturalne – mówi Magdalena Świergolik, koordynatorka projektu z Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK.

Drugie spotkanie odbędzie się również w czwartek 26 kwietnia r. od godz.17:00. Zaproszeni zostaną przedstawiciele środowisk twórczych, pasjonaci, działacze kultury oraz wszyscy, którzy chcieliby zrealizować ciekawe, autorskie przedsięwzięcia kulturalne.

- Na to spotkanie zapraszamy twórców i organizatorów życia kulturalnego. Zależy nam na tym, aby jeszcze lepiej poznać potencjał kulturowy dzielnic. W kolejnym etapie planujemy konkurs na dofinansowanie kilku najciekawszych inicjatyw lokalnych w Wodzisławiu Śląskim - dodaje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania swojego udziału w spotkaniu. Osoby do kontaktu: Agnieszka Kozielska, Izabela Sobota – Dział Projektów i Animacji Kulturalnej, tel. 32 455 48 55.


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive