Strona główna » Aktualności » WCK zakończyło spotkania w dzielnicach

Aktualności

WCK zakończyło spotkania w dzielnicach

 

Kolejne spotkania zorganizowane w dzielnicach w ramach projektu „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018” za nami. 10 maja koordynatorzy projektu z Wodzisławskiego Centrum Kultury poznawali potencjał kulturotwórczy mieszkańców Zawady i Radlina II.

 

Celem spotkań, które odbywały się od marca, było m.in. pogłębienie wiedzy na temat potrzeb kulturalnych mieszkańców, poznanie form spędzania czasu wolnego oraz pomysłów na zacieśnienie współpracy pomiędzy osobami i grupami o ciekawych pasjach i zainteresowaniach a Wodzisławskim Centrum Kultury.

- Dzięki wsparciu i współpracy z Narodowym Centrum Kultury staramy się poprzez spotkania z lokalnymi społecznościami tworzyć jeszcze lepszą ofertę kulturalną. Chciałbym, by była ona współtworzona z mieszkańcami i w miarę możliwości odpowiadała na lokalne potrzeby – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Po opracowaniu regulaminu konkursowego WCK ogłosi w czerwcu br. nabór wniosków na oddolne inicjatywy. W ramach konkursu wyłonionych zostanie od trzech do siedmiu przedsięwzięć, na których realizację WCK przeznaczy 23 tys. zł. Na największe szanse mają pomysły, które mogą zostać zrealizowane na terenie wodzisławskich dzielnic: Zawada, Kokoszyce, Wilchwy, Jedłownik Osiedle, Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka i Radlin II.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne.


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive